З безпеки вантажно-розвантажувальних робіт вдосконалили знання працівники миколаївського ТОВ „Все для даху”
01 червня 2023Аналіз виробничого травматизму, пов’язаного з виконанням вантажно-розвантажувальних робіт, свідчить, що найбільш високий його рівень — там, де такі роботи виконуються вручну. Частка вантажно-розвантажувальних робіт, що виконуються вручну, зараз ще досить значна. Тому максимальна механізація таких робіт не лише полегшує працю працівників, але й робить її більш безпечною.
Саме на цьому наголосив головний державний інспектор Південного міжрегіонального управління Держпраці Володимир Пісчанський під час семінару-наради з керівництвом та працівниками ТОВ «Все для даху», що на Миколаївщині.
Обговорюючи безпеку процесів проведення вантажно-розвантажувальних робіт, інспектор передусім звернув увагу на обов’язкові вимоги:
-вантажно-розвантажувальні роботи повинні проводитися під керівництвом посадової особи або працівника, відповідального за безпечне проведення цих робіт.
-посадова особа або працівник, відповідальний за безпечне проведення вантажно-розвантажувальних робіт, повинен:
- визначити спосіб навантаження і розвантаження;
- забезпечити правильне розміщення робочої сили;
- перевірити справність пристосувань і засобів індивідуального захисту;
- встановити порядок обміну умовними сигналами між стропальником, що подає сигнали, і машиністом підіймально-транспортного устаткування при провадженні робіт механічним способом;
- провести інструктаж працівникам перед початком робіт.
Працівники повинні бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ, всі засоби індивідуального захисту повинні відповідати вимогам законодавства.
При переміщенні вантажу підіймально-транспортним устаткуванням перебування працівників на вантажі та під вантажем, а також у зоні його можливого падіння забороняється. Також забороняється переміщення вантажу над приміщеннями і транспортними засобами, де перебувають працівники.
Особи, не пов’язані з виконанням вантажно-розвантажувальних робіт, не повинні перебувати у місцях їх провадження та у зоні дії вантажопідіймальних механізмів.
Також забороняється залучення неповнолітніх до робіт, визначених законодавством. Підіймання та переміщення важких речей неповнолітніми необхідно здійснювати з дотриманням вимог відповідних нормативних актів.
Під час заходу з працівниками обговорили питання попередження випадків прихованого травматизму, заходів з організації та проведення безпечного виконання вантажно-розвантажувальних робіт, порядку використання спеціального одягу, взуття та інших засобів індивідуального захисту, тощо.
Додатково фахівець Південного міжрегіонального управління повідомив про можливість оперативно отримувати консультації Держпраці з найактуальніших питань в рамках дії сервісу «Інтерактивний інспектор», електронною поштою, на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram) або телефоном.