З нагоди Всесвітнього дня охорони праці проведено превентивний захід для працівників фермерського господарства «Король»

28 квітня 2023

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці головний державний інспектор відділу з питань безпеки праці Управління інспекційної діяльності у Миколаївській області Володимир Пісчанський провів превентивний захід з відвідуванням фермерського господарства «Король».

Одним із основних принципів державної політики в галузі охорони праці, який встановлений законом України «Про охорону праці» є пріоритет життя і здоров’я працівників по відношенню до результатів виробничої діяльності суб’єкта господарювання та повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці. Головною метою є привернення уваги кожного роботодавця і працівника до необхідності зниження рівня виробничих ризиків шляхом профілактики травматизму і професійних захворювань, формування свідомого ставлення суспільства до культури безпеки праці. 

Фахівець повідомив працівникам фермерського господарства узагальнені дані про кількість травмованих працівників на підприємствах, установах, організаціях України за 2022 рік з розподілом по видам економічної діяльності підприємств, установ, організацій та окремо по областях України, проінформував всіх присутніх щодо неприпустимості приховування травматизму.

Додатково, інспектор звернув увагу на безпечне проведення комплексу весняно-польових робіт та рекомендував керівнику фермерського господарства посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму в поточному році.

Важливо організувати роботу згідно Правил з охорони праці в сільськогосподарському виробництві та дотримуватись нормативних актів з охорони праці:

– організувати навчання працюючих безпечним методам роботи;
– провести інструктаж з охорони праці з усіма працівниками, зайнятими на виробничих процесах;
– забезпечити працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, аптечкою, питною водою та засобами пожежогасіння;                                                                                          

 – опрацювати та затвердити схеми руху сільськогосподарських транспортних засобів до місць виконання сільгоспробіт;
– облаштувати місце для відпочинку, споживання їжі та паління в польових умовах;
– не допускати до роботи осіб, які не пройшли медичний огляд;                                                             

– провести перевірку висоти провисання проводів повітряних ЛЕП над полями, де проводяться сільгоспроботи;                                                                                         

 – для виконання технологічних процесів не допускати машини і обладнання, які мають технічні несправності;
– заміняти, регулювати та очищати робочі органи машин дозволяється тільки при непрацюючому двигуні трактора, після того, як будуть опущені, або встановлені на підставки, робочі органи;
– не допускати експлуатацію машин без передбачених конструкцією огорож рухомих елементів;
– під час агрегатування трактора з причіпними машинами необхідно зашплінтувати з’єднувальний пристрій. Агрегати, до складу яких входять причіпні машини, з робочим місцем, обладнати двосторонньою сигналізацією;
– причепи до трактора і навіска сільськогосподарських машин повинні виконуватись особами, які обслуговують дану машину, із застосуванням інструменту підйомних пристосувань, які гарантують безпечне виконання операцій.

При підготовці поля до посіву:
– вибрати і вивезти каміння, засипати ями та інші перешкоди;
– проробити контрольні борозни;
– відбити поворотні смуги;
– відзначити місця для відпочинку.

Причіп та навіску машин і обладнання на трактор необхідно виконувати удвох. Робітник, який здійснює зчіпку (навіску), не повинен стояти на шляху руху трактора до машин, а зчіпку починати тільки після сигналу тракториста. Тракторист повинен вести трактор на пониженій передачі, на малих обертах двигуна, без ривків слідкувати за діями зчіпками і весь час тримати ногу на педалі головної муфти зчеплення. З’єднувати причіпну сергу з причіпним пристроєм машин потрібно тільки при зупиненому тракторі і виключеній передачі.

Сівалки і посадкові машини повинні мати:
– перила за спиною сівальника – на висоті 1 метра, якщо причіплені борони котки, шлейфи і т. д.
– захисні огородження зубчатих і ланцюгових передач;
– пристосування для очищення робочих органів;
– двосторонню сигналізацію.

Завантаження сівалок посівним матеріалом та добривами повинне виконуватись тільки при допомозі механічної заправки.

При застосуванні гербіцидів та пестицидів для обробітку безпосередньо в полі необхідно обов’язково пересвідчитись, що в зоні роботи агрегату та на прилеглих полях не працюють люди, а в разі виконання на цих полях агротехнічних операцій, в подальшому витримати карантинні строки, які встановлені на певний вид пестицидів.
На навісних сівалках робота сівальника забороняється. Обслуговування одним працюючим більше однієї сівалки забороняється.