«Жінка в полоні» – фільм про 11 років рабства та складний шлях до свободи

30 липня 2019

У вівторок, 30 липня 2019 року у кінотеатрі «Multiplex city center» відбувся показ документального фільму «Жінка в полоні». Показ фільму приурочений до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми. Показ фільму ініційовано Міністерством соціальної політики, яке є  координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно – просвітницькій акції, забезпечує встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та надання допомоги таким особам.

Разом з мешканцями міста до перегляду фільму долучилися  посадові особи управління Держпраці у Миколаївській області.

«Жінка в полоні» – це фільм про сучасне рабство, який має на меті привернути увагу суспільства до проблеми торгівлі людьми, запобігти появі подібних ситуації та надати потрібну інформацію про безпечне працевлаштування та навчання не лише за кордоном, але у власній країні.

У своїй роботі Бернадетт Туза-Ріттер – угорська незалежна кінорежисерка – розповіла долю  52-річної угорки, яка десятиліття служить одній родині, працюючи по 20 годин на день без оплати. Її гнобителі відібрали в неї документи, і їй не можна виходити з дому без дозволу. З нею поводяться як з твариною: годують недоїдками і не надають ліжка для сну. Героїня фільму  проводить дні зі страхом у серці, але мріє про те, щоб повернути собі своє життя. У фільмі продемонстровано героїчний шлях головної героїні  назад до свободи.

Зазначимо, що однією з категорій осіб, якій притаманний високий ризик  потрапляння у ситуації, пов’язані з  торгівлею людьми,   є  трудові мігранти.  Посадові особи управління Держпраці у Миколаївській області в межах щорічних заходів до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми проводять просвітницькі заходи, під час яких доносять інформацію громадянам про виверти шахраїв та шляхи зниження рівня ризику потрапляння у трудове рабство, зокрема через укладання трудових договорів, використання послуг надійних посередників з працевлаштування. Рекомендуючи фільм   «Жінка в полоні» до перегляду, державні службовці пояснятимуть, що трудова експлуатація може  стосуватися не тільки суті роботи, але й умов, у яких цю роботу чи послуги доводиться виконувати чи надавати.