Як попередити ризики нещасних випадків? Необхідні заходи розробили з допомогою моделювання подій в одній з благодійних установ на Одещині
09 листопада 2023З метою забезпечення зниження рівня виробничого травматизму фахівець Держпраці провела моделювання подій на робочих місцях, де стався нещасний випадок — в Благодійній фундації «ХЕСЕД ШААРЕЙ ЦІОН».
Представник Держпраці проаналізувала матеріали розслідування нещасного випадку, що стався в благодійній установі.
Разом з працівниками установи встановлено критичні фактори, що призвели до причин нещасного випадку, досліджено їх зв’язок з обставинами та причинами, зазначеними в акті розслідування. Оцінено актуальність заходів, розроблених за результатами нещасного випадку, їх вплив на усунення причин нещасного випадку та критичних факторів в подальшому.
Особливу увагу приділили основним ризикам, пов’язаним з пересуванням по місту, що пов’язано з професійною діяльністю працівників установи, та розробці ефективних систем контролю та безпеки.
Інспектор привернула увагу присутніх до важливості психологічного благополуччя працівників. Нагадано про стресові ситуації, які можуть виникати на робочому місці, надано рекомендації щодо їх управління та підтримки працівників.
За підсумками аналізу причин та обставин нещасного випадку посадовець рекомендувала на його місці вивісити пам’ятку про інцидент із зазначенням обставин і причин нещасного випадку, а також із зазначенням алгоритму безпечного пересування.
Фахівець Держпраці роз’яснила, що безпека та здоров’я на роботі– система заходів і засобів щодо запобігання та зменшення впливу на працівників небезпечних і шкідливих професійних факторів та професійних ризиків, спрямованих на збереження здоров’я, життя і працездатності працівників, що вживаються на всіх етапах робочого процесу, у т. ч. на етапі планування та проектування.
Представник ПМУ Держпраці наголосила, що роботодавець зобов’язаний організувати відповідну систему заходів із питань безпеки та здоров’я на роботі для своїх працівників. Одним із завдань є виявлення, оцінювання та контроль небезпек, що виникають в процесі роботи, за допомогою систематичних відвідувань робочих місць, з’ясування умов праці та інших заходів.
Підвищена свідомість працівників сприяє особистій безпеці та недопущенню нещасних випадків на виробництві, що зазначено у ст. 14 Закону України «Про охорону праці».