Підвищення обізнаності працівників лікарні у сфері безпеки праці

26 грудня 2023
Головним державним інспектором відділу з питань безпеки праці Дмитром Іваськевичем проведено інформаційний захід та технічні консультації на робочих місцях в травматологічному відділенні КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» Миколаївської обласної ради.
 
Заходи охопили важливі аспекти безпеки праці, такі як попередження травматизму, використання засобів індивідуального захисту, безпечна робота з електроінструментом та експлуатація драбин. Інспектор зробив акцент на важливості дотримання норм та правил безпеки, сприяючи підвищенню рівня безпеки праці в медичному закладі.
 

Особливу увагу інспектор приділив останньому питанню.

Головне — забезпечити стійкість приставних драбин під час роботи на них. Драбини слід встановлювати так, щоб працівник міг на них безпечно стояти

Опори приставних драбин встановлюють на стабільній, твердій і нерухомій основі достатніх розмірів так, щоб сходинки були горизонтальними. Аби опори приставних драбин не зсувалися, їхні верхні або нижні кінці закріплюють, застосовують спеціальні пристрої для захисту від зсування чи інші рівноцінні засоби.

Драбину, якою підіймаються на робоче місце, встановлюють так, щоб її верхня частина виступала над поверхнею робочого місця на достатню відстань, якщо немає інших пристроїв, аби надійно закріпити драбину.

Якщо драбина складається з кількох частин або розсувна, її складові частини нерухомо з’єднують між собою.

Перед тим, як використовувати драбини на колесах, їх потрібно надійно застопорити.

Загальна довжина приставної дерев’яної драбини не має перевищувати 5 м; ширина — не менше ніж 300 мм вгорі і 400 мм знизу.

Приставну драбину і стрем’янку необхідно обладнати пристроєм, що запобігає перевертанню та зсуванню її під час робіт.

Розсувна приставна драбина містить коліна, які можна плавно висовувати та засовувати, надійно стопорити на будь-якій висоті. Коліна драбини не мають самочинно складатися.

Якщо приставну драбину установлюють на землі, на її нижніх кінцях мають бути оковки з гострими наконечниками. Якщо драбину використовують на гладких поверхнях — паркеті, металі, плитці, бетоні, на неї потрібно надягти башмаки з гуми або іншого нековзкого матеріалу. Верхні кінці драбини, якщо їх приставляють або підвішують до конструкцій, труб чи проводів, необхідно обладнати спеціальними пристосуваннями — наприклад, гаками-захватами.

Приставну драбину встановлюють під кутом нахилу до горизонтальної площини не менше ніж 45° і не більше ніж 60°. У такому разі додатково закріплювати її верхню частину не потрібно.

Якщо працівники виконують роботи з підвісних, приставних та розсувних драбин на висоті понад 1,3 м, вони повинні застосовувати запобіжні пояси. Але безпечніше для робіт у таких умовах використовувати засоби підмощування — помост, риштовання тощо.

 

Під час проведення  превентивного  заходу керівник проінформований відносно можливості подання документів для отримання дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а також декларацій відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці в електронному вигляді, зокрема засобами Порталу електронних сервісів Мінекономіки.