Інспектори ПМУ Держпраці провели семінар у ТОВ «Каравай» в Миколаївській області

28 липня 2023

Робота кожного підприємства критичної інфраструктури в умовах воєнного стану – неабияке випробовування на міцність і стійкість, а також величезна відповідальність. Особливо, коли йдеться про компанію хлібопекарської галузі. Робота на хлібопекарському підприємстві повинна бути не лише затребуваною, а й безпечною.

Саме це стало однією з причин проведення семінару на ТОВ «Каравай» в Миколаївській області головним державним інспектором відділу з питань безпеки праці ПМУ Держпраці Володимиром Пісчанським.

Питання, які розглядалися:

  1. Попередження випадків прихованого травматизму.
  2. Безпека під час технічного обслуговування машин та обладнання.
  3. Безпека під час експлуатації електрогенераторів.
  4. Забезпечення у необхідній кількості та правильного використання засобів індивідуального захисту.
  • під час проведення наради інспектор наголосив на створенні безпечних умов праці на робочих місцях; періодичності та якості проведення інструктажів з охорони праці;
  • про забезпечення і використання засобів індивідуального захисту.
  • обговорили можливі ризики на робочих місцях та шляхи їх уникнення.
  • наголосив на необхідності дотримання заходів і вимог Правил безпеки для виробництва хліба, хлібобулочних та макаронних виробів.

А саме:

– виробничі процеси повинні здійснюватись у відповідності за чинними нормативними актами.

– під час відбору проб (сировини, напівфабрикатів тощо) повинна бути виключена можливість травмування працюючих.

– переміщення пилоутворюючих матеріалів (борошна, цукру тощо) повинно здійснюватися механічним та пневматичним транспортом, що виключає можливість виділення пилу у повітря робочої зони.  

– тиск (вакуум) в апаратах і трубопроводах, температурний режим і рівень рідин в апаратах (мірниках), швидкість подачі матеріалу необхідно підтримувати у відповідності з вимогами технологічних інструкцій.

– у разі виявлення токсичних або вибухопожежонебезпечних газів у кількості, що перевищує гранично допустимі концентрації, ремонтні роботи повинні бути негайно припинені, а працівники виведені з небезпечної зони.

– санітарне чищення, миття та змащення устаткування необхідно проводити тільки під час повної його зупинки, перекриття запірної арматури на відповідних трубопроводах, вимкнення електродвигунів та обов`язковому вивішуванні на пускових пристроях плакатів “Не вмикати! Працюють люди!”.